TBF-2012-245-R1
DigiKey Part Number
408-1301-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBF-2012-245-R1
Description
FILTER THIN FILM 2.45GHZ SMD
Customer Reference
Detailed Description
Thin Film EMI Filter Order Band Pass 1 Channel 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TBF-2012-245-R1 Models
Category
Attenuation Value
25dB @ 1.71 ~ 1.91GHz, 30dB @ 880 ~ 960MHz
Manufacturer
Susumu
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Bluetooth, GPS, WLAN
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Band Pass
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Technology
Thin Film
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Number of Channels
1
Height
0.020" (0.50mm)
Center / Cutoff Frequency
2.45GHz (Center)