RL3264T-R022-G
DigiKey Part Number
RL32T.022GTR-ND - Tape & Reel (TR)
RL32T.022GCT-ND - Cut Tape (CT)
RL32T.022GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL3264T-R022-G
Description
RES 0.022 OHM 2% 1W 2512
Detailed Description
22 mOhms ±2% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thin Film
EDA/CAD Models
RL3264T-R022-G Models
Temperature Coefficient
0/ +350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)