RL3264T-R010-G
DigiKey Part Number
RL32T.010GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL3264T-R010-G
Description
RES 0.01 OHM 2% 1W 2512
Detailed Description
10 mOhms ±2% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thin Film
EDA/CAD Models
RL3264T-R010-G Models
Temperature Coefficient
0/ +500ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)