RL3264L4-R150-F
DigiKey Part Number
RL32L4.150FTR-ND - Tape & Reel (TR)
RL32L4.150FCT-ND - Cut Tape (CT)
RL32L4.150FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL3264L4-R150-F
Description
RES 0.15 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
150 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thin Film
EDA/CAD Models
RL3264L4-R150-F Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)