PCMB063T-3R3MS
DigiKey Part Number
408-1524-2-ND - Tape & Reel (TR)
408-1524-1-ND - Cut Tape (CT)
408-1524-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PCMB063T-3R3MS
Description
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Inductor 6 A 30mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
13.5A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)