PCMB063T-3R3MS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PCMB063T-3R3MS |
Description | FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Unshielded Inductor 6 A 30mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 13.5A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 30mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm) |