HTC1005-1E-R50-T35-L5 is Obsolete and no longer manufactured.
KYOCERA AVX
In Stock: 13.798
Datasheet
0.5 pF Thin Film Capacitor 25 V 0402 (1005 Metric)
HTC1005-1E-R50-T35-L5
DigiKey Part Number
408-1075-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HTC1005-1E-R50-T35-L5
Description
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0402
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HTC1005-1E-R50-T35-L5 Models
Voltage - Rated
25 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Capacitance
0.5 pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.035pF
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)