SMF100512R17KZF
DigiKey Part Number
5025-SMF100512R17KZFTR-ND - Tape & Reel (TR)
5025-SMF100512R17KZFCT-ND - Cut Tape (CT)
5025-SMF100512R17KZFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF100512R17KZF
Description
FIXED IND 170NH 75A 0.125 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
170 nH Unshielded Wirewound Inductor 75 A 0.125mOhm Nonstandard, 4 Lead
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
0.125mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Wirewound
Package / Case
Nonstandard, 4 Lead
Inductance
Supplier Device Package
Nonstandard, 4 Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Current - Saturation (Isat)
52A