SXTHM218FC174-25.000M
DigiKey Part Number
2388-SXTHM218FC174-25.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXTHM218FC174-25.000M
Description
CRYSTAL 25.000MHZ 18 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
HC-49/US SMT
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)