SXT3248FD17-20.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT3248FD17-20.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT3248FD17-20.000M
Description
CRYSTAL 20.000MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)