SXT32418FE17-30.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT32418FE17-30.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32418FE17-30.000M
Description
CRYSTAL 30.000MHZ 18 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±10ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32418FE17-30.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)