SXT32418DB27-16.384M
DigiKey Part Number
2388-SXT32418DB27-16.384M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32418DB27-16.384M
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
16.384 MHz ±20ppm Crystal 18pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32418DB27-16.384M Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
16.384 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)