SXT32417DB48-13.560M
DigiKey Part Number
2388-SXT32417DB48-13.560M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32417DB48-13.560M
Description
CRYSTAL 13.560MHZ 17PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
13.56 MHz ±20ppm Crystal 17pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32417DB48-13.560M Models
Category
Load Capacitance
17pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
13.56 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)