SXT32416DB48-13.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT32416DB48-13.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32416DB48-13.000M
Description
CRYSTAL 13.000MHZ 16PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
13 MHz ±20ppm Crystal 16pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32416DB48-13.000M Models
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
13 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)