SXT32416DB07-19.6608M
DigiKey Part Number
2388-SXT32416DB07-19.6608M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32416DB07-19.6608M
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 16PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
19.6608 MHz ±20ppm Crystal 16pF 70 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32416DB07-19.6608M Models
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Frequency
19.6608 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)