SXT32415BA17-14.7456M
DigiKey Part Number
2388-SXT32415BA17-14.7456M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32415BA17-14.7456M
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 15PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz ±30ppm Crystal 15pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32415BA17-14.7456M Models
Category
Load Capacitance
15pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
14.7456 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)