SXT32413DA07-12.288M
DigiKey Part Number
2388-SXT32413DA07-12.288M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32413DA07-12.288M
Description
CRYSTAL 12.288MHZ 13PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
12.288 MHz ±20ppm Crystal 13pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32413DA07-12.288M Models
Category
Load Capacitance
13pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Frequency
12.288 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)