SXT32412FD38-38.400M
DigiKey Part Number
2388-SXT32412FD38-38.400M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32412FD38-38.400M
Description
CRYSTAL 38.400MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±10ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32412FD38-38.400M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
38.4 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)