SXT32411AA17-22.1184M
DigiKey Part Number
2388-SXT32411AA17-22.1184M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32411AA17-22.1184M
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 11PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
22.1184 MHz ±50ppm Crystal 11pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
11pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
22.1184 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)