SXT32410EC48-24.576M
DigiKey Part Number
2388-SXT32410EC48-24.576M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32410EC48-24.576M
Description
CRYSTAL 24.576MHZ 10 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz ±15ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT32410EC48-24.576M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24.576 MHz
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)