SXT2249BA16-24.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT2249BA16-24.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2249BA16-24.000M
Description
CRYSTAL 24.000MHZ 9 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±30ppm Crystal 9pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT2249BA16-24.000M Models
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)