SXT2248FD17-25.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT2248FD17-25.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2248FD17-25.000M
Description
CRYSTAL 25.000MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT2248FD17-25.000M Models
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)