SXT2247DB07-16.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT2247DB07-16.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2247DB07-16.000M
Description
CRYSTAL 16.000MHZ 7 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
16 MHz ±20ppm Crystal 7pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT2247DB07-16.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Frequency
16 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)