SXT2247BA07-30.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT2247BA07-30.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2247BA07-30.000M
Description
CRYSTAL 30.000MHZ 7 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±30ppm Crystal 7pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT2247BA07-30.000M Models
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)