SXT22419DB48-50.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT22419DB48-50.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT22419DB48-50.000M
Description
CRYSTAL 50.000MHZ 19PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz ±20ppm Crystal 19pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT22419DB48-50.000M Models
Category
Load Capacitance
19pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
50 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)