SXT22419BA38-16.384M
DigiKey Part Number
2388-SXT22419BA38-16.384M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT22419BA38-16.384M
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 19PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
16.384 MHz ±30ppm Crystal 19pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT22419BA38-16.384M Models
Category
Load Capacitance
19pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
16.384 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)