SXT22417CC17-12.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT22417CC17-12.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT22417CC17-12.000M
Description
CRYSTAL 12.000MHZ 17 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±25ppm Crystal 17pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT22417CC17-12.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
17pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)