SXT22415DB17-16.384M
DigiKey Part Number
2388-SXT22415DB17-16.384M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT22415DB17-16.384M
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 15PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
16.384 MHz ±20ppm Crystal 15pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT22415DB17-16.384M Models
Category
Load Capacitance
15pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
16.384 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)