SXT2148FC07-32.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT2148FC07-32.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2148FC07-32.000M
Description
CRYSTAL 32.000MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT2148FC07-32.000M Models
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)