SXT2148EC16-25.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT2148EC16-25.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2148EC16-25.000M
Description
CRYSTAL 25.000MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±15ppm Crystal 8pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT2148EC16-25.000M Models
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)