SXT2148DB17-30.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT2148DB17-30.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2148DB17-30.000M
Description
CRYSTAL 30.000MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT2148DB17-30.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
30 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)