SXT2148DA38-27.120M
DigiKey Part Number
2388-SXT2148DA38-27.120M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2148DA38-27.120M
Description
CRYSTAL 27.120MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
27.12 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT2148DA38-27.120M Models
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
27.12 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)