SXT2148CB07-38.400M
DigiKey Part Number
2388-SXT2148CB07-38.400M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2148CB07-38.400M
Description
CRYSTAL 38.400MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±25ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT2148CB07-38.400M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
38.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)