SXT2147BA07-38.400M
DigiKey Part Number
2388-SXT2147BA07-38.400M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT2147BA07-38.400M
Description
CRYSTAL 38.400MHZ 7 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±30ppm Crystal 7pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT2147BA07-38.400M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Frequency
38.4 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)