SXT21417DA48-16.384M
DigiKey Part Number
2388-SXT21417DA48-16.384M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT21417DA48-16.384M
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 17PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
16.384 MHz ±20ppm Crystal 17pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT21417DA48-16.384M Models
Category
Load Capacitance
17pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
16.384 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)