SXT21416ED38-16.384M
DigiKey Part Number
2388-SXT21416ED38-16.384M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT21416ED38-16.384M
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 16PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
16.384 MHz ±15ppm Crystal 16pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT21416ED38-16.384M Models
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
16.384 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)