SXT21412FC27-16.384M
DigiKey Part Number
2388-SXT21412FC27-16.384M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT21412FC27-16.384M
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
16.384 MHz ±10ppm Crystal 12pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT21412FC27-16.384M Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
16.384 MHz
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)