SXT21410DA48-24.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT21410DA48-24.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT21410DA48-24.000M
Description
CRYSTAL 24.000MHZ 10 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±20ppm Crystal 10pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT21410DA48-24.000M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)