SXT14420DB16-4.9152M
DigiKey Part Number
2388-SXT14420DB16-4.9152M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT14420DB16-4.9152M
Description
CRYSTAL 4.9152M 20PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
4.9152 MHz ±20ppm Crystal 20pF 150 Ohms 4-SOJ, 9.50mm pitch
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
4.9152 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (12.5x4.6)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.146" (3.70mm)