SXT1148FD48-25.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT1148FD48-25.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT1148FD48-25.000M
Description
CRYSTAL 25.000MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)