SXT1148ED17-24.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT1148ED17-24.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT1148ED17-24.000M
Description
CRYSTAL 24.000MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±15ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)