SXT1148EC48-38.400M
DigiKey Part Number
2388-SXT1148EC48-38.400M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT1148EC48-38.400M
Description
CRYSTAL 38.400MHZ 8 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz ±15ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
38.4 MHz
Frequency Stability
±25ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)