SVC75C3C38B2-27.000M
DigiKey Part Number
2388-SVC75C3C38B2-27.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SVC75C3C38B2-27.000M
Description
XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
27 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±100ppm
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)