SVC75C3B17C2-10.000M
DigiKey Part Number
2388-SVC75C3B17C2-10.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SVC75C3B17C2-10.000M
Description
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
25mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)