SVC53C3B38C2-122.880M
DigiKey Part Number
2388-SVC53C3B38C2-122.880M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SVC53C3B38C2-122.880M
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ CMOS
Customer Reference
Detailed Description
122.88 MHz VCXO CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±50ppm
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)