SAX2148BA4B-30.000M
DigiKey Part Number
2388-SAX2148BA4B-30.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SAX2148BA4B-30.000M
Description
CRYSTAL 30.000M 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±30ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
30 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
8pF