Image for RBC50DRYS-S93 is not available
RBC50DRYS-S93
DigiKey Part Number
RBC50DRYS-S93-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RBC50DRYS-S93
Description
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.100
Detailed Description
100 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Green
Contact Type
Full Bellows
Number of Positions/Bay/Row
50
Number of Positions
100
Flange Feature
Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Card Thickness
0.093" (2.36mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Number of Rows
2
Pitch
0.100" (2.54mm)