Image for RBC36DRYN-S93 is not available
RBC36DRYN-S93
DigiKey Part Number
RBC36DRYN-S93-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RBC36DRYN-S93
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.100
Detailed Description
72 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Green
Category
Read Out
Dual
Number of Positions/Bay/Row
36
Number of Positions
72
Card Thickness
0.093" (2.36mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Pitch
0.100" (2.54mm)