Image for RBC25HETN is not available
RBC25HETN
DigiKey Part Number
RBC25HETN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RBC25HETN
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 25POS 0.100
Detailed Description
25 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Green
Contact Type
Cantilever
Number of Positions
25
Card Thickness
0.062" (1.57mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Number of Rows
1
Pitch
0.100" (2.54mm)