Image for GCC60DREI-S93 is not available
GCC60DREI-S93
DigiKey Part Number
GCC60DREI-S93-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCC60DREI-S93
Description
CONN EDGE DUAL FML 120POS 0.100
Detailed Description
120 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm) Black
Category
Mounting Type
Panel Mount
Termination
Solder Eyelet(s)
Number of Positions/Bay/Row
60
Number of Positions
120
Flange Feature
Top Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Card Thickness
0.093" (2.36mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Pitch
0.100" (2.54mm)